SUUR LIIKUMISVÕIME JA HEA ELASTNE TAASTUMINE

HEAD MEHAANILISED OMADUSED

ILMASTIKULE VASTUPIDAV

SUUREPÄRANE NAKKUVUS POORSETE JA MITTEPOORSETE PINDADEGA

HOOLDUSVABA

KVALITEETSED FATRAFOL PVC – P KATTEMATERJALID

PVC kasutus ja omadused

PVC materjale toodetakse erinevateks vajadusteks: katusekatteks, terrassikatteks, hüdroisolatsioonitöödeks pööratud katustele jm.

PVC materjal sobib murukatuste alla, terrassidele, katustele – seejuures ei vaja PVC katus üldjuhul eraldi tuulutuse rajamist kuna materjal on veeauru läbilaskev.

Siiski juhime tähelepanu sellele, et kui katuse soojustusse pääseb mujalt (näiteks alt eluruumidest) sisse liigset niiskust, siis ei suuda PVC-materjal kõike seda välja lasta ning vajab lisatuulutuse rajamist nagu klassikaline katus.

Võimalusel eelistaks alati kasutada mitme kihi sbs-katte asemel PVC-katusekatet tema paremate tehniliste omaduste poolest.

  • Suur liikumisvõime ja hea elastne taastumine.
  • Head mehaanilised omadused.
  • Hea vastupidavus eri ilmastikumõjudele, nagu kuumus, külm, sademed ja ultraviolettkiirgus.
  • Suurepärane nakkuvus paljude poorsete ja mittepoorsete pindadega, sealhulgas betooni, telliste, klaasi jms-ga.

PVC katus

PVC katus on sellist tüüpi katus, kus katuse kattematerjaliks on tavapärase bituumenrullmaterjali asemel PVC katusematerjalid.

Materjali eeliseks on tema suur vastupidavus – üks kiht PVC kate on samas tugevusklassis mis 2 kihti tavalist bituumenist kattematerjali.

PVC kattematerjal paigaldatakse spetsiaalsete puhuritega ning paigaldusel ei kasutata lahtist tuld, mis loob samuti suurema ohutuse töö käigus.

PVC kate ei vaja üldjuhul eraldi tuulutussüsteemi, mis tähendab väiksemaid ehituskulusid.

PVC katusekatted on värvilt ühtlane (puudub liitekohtadest väljuv must pigi) ning esteetiliselt silmale ilusam vaadata.

Seetõttu kui katus jääb näha aknast või maapinnalt, võiks kaaluda samuti PVC kasutamist, rääkimata paremast vastupidavusest võrreldes SBS-kattega.

Katuse puhastus ja parandamine

Katusekatte puhastamiseks tavalisest õhusaastest võib kasutada veega lahjendatud PVC põrandakatetele mõeldud pesuaineid. Pärast pesemist loputada kate rohke puhta veega. Lahustipõhiseid puhastusaineid kasutada ei tohi!

PVC-kate ei vaja hooldust kogu oma eluea jooksul. Kuid katuse kui terviku pikaajalise kestvuse seisukohast on siiski vajalik katuse regulaarne inspekteerimine ja profülaktiliste hooldustoimingute korraldamine.

Ajutiseks paranduseks sobivad polüuretaanhermeetikuid. Püsivad parandused tuleb teha katusekatte ja kuumõhukeevitusega.

Aluskonstruktsiooniks võib olla betoon, metall (kandev profiilplekk), puit (veekindel vineer, niiskuskindel vineer, niiskuskindel OSB plaat)

Hinnapäring

Võtke meiega ühendust täites alloleva kontaktivormi